ТР ИВФ Татарстанның фәнни-технологик үсеш программасы буенча фикер алышу стратегиясендә катнашты

2022 елның 13 июле, чәршәмбе

ТР Инвестицион-венчур фонды хезмәткәрләре КДАТУ базасында узган стратегик сессиядә катнаштылар. Сессиянең темасы – «Татарстан Республикасының фәнни-технологик үсеш программасы» Татарстан Республикасы дәүләт программасына стратегияне һәм якын килүне эшләп бетерү».

Ике көн дәвамында экспертлар төрле инструментлар ярдәмендә регионның фәнни һәм технологик үсеш стратегиясен төзү методикаларын актуальләштерү белән шөгыльләнделәр. Суверенитетлар призмасы (технологик, икътисади, суверенитетлар) һәм рисклар модельләрен (хәтәрлекле-менеджмент) призмасы аша стратегияне эшләп бетерү буенча карарлар кабул ителде. Моннан тыш, экспертлар республика министрлыкларының, вузларының, фәнни-тикшеренү институтларының һәм икътисадның реаль секторы предприятиеләренең үзара хезмәттәшлек итү критерийларын билгеләделәр. Эш нәтиҗәләре буенча ТР ФТҮ стратегиясе юнәлешен эшләп бетерү буенча йөкләмәләр проектлары эшләнде.