Россия индустриаль парклары ассоциациясе һәм «Унипарк» ҖЧҖ Татарстанның сәнәгать паркларын бергәләп үстерәчәк

2024 елның 9 июле, сишәмбе

Россия индустриаль парклары ассоциациясе һәм Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фондының бүлендек компаниясе – «Унипарк» ҖЧҖ «ИННОПРОМ - 2024» халыкара күргәзмәсендә хезмәттәшлек турында килешүгә кул куйдылар.

Яклар «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проектын тормышка ашыруга ярдәм итеп, Татарстан территориясендә индустриаль паркларны үстерү максатында мәгълүмати партнерлыкны гамәлгә ашырырга планлаштыралар.

«Без Россия индустриаль парклары ассоциациясенә керергә шат! Уртак эш Татарстан Республикасы сәнәгать паркларын үстерү өчен яңа мөмкинлекләр ачар дип ышанам», –  дип билгеләп үтте «Унипарк» ҖЧҖ директоры Марат Шакиров.

Россия индустриаль парклар ассоциациясенең башкарма директоры Денис Журавский үз чиратында, индустриаль парклар белән эшләүдә төбәкнең югары башкаручанлыгын ассызыклады һәм Татарстанны булдырылган сәнәгать парклары саны буенча лидерларның берсе дип атады.

Россия ИПА белән партнерлык финансларын җәлеп итүгә һәм проектларга ярдәм итүне тәэмин итүгә ярдәм итәчәк.  Ассоциация даими рәвештә практик һәм укыту семинарлары, конференцияләр үткәрә, шулай ук тармакта катнашучылар арасында тәҗрибә уртаклашырга ярдәм итә.

«Унипарк» идарәче компаниясе кече һәм урта бизнес вәкилләренә Татарстанның 17 сәнәгать паркы территориясендә җитештерүне урнаштырырга яки складны арендага алырга ярдәм итә. Мәйданчыкларны сайлап алу, бизнес өчен кирәкле инфраструктура шартларын һәм үзенчәлекләрен исәпкә алып, алып алып барыла, алга таба бинаны сатып алу мөмкинлеге күздә тотыла.