ТР ИВФ Россия венчур форумы логотибын һәм фирма стилен яңартты

2024 елның 6 марты, чәршәмбе

Ребрендинг 2024 елның ноябрендә билгеләп үтеләчәк Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фондының 20 еллыгына багышлана.

Яңартылган логотип ракета рәвешендәге ук булып тора, ул квадрат эчендә башлана – иң тотрыклы геометрик фигура, уйланылган гамәлләрне һәм карарларның тигезлеген символлаштыра. Ракета, максат кую символы буларак, мөмкинлекләр чигеннән тыш авырлыкларны җиңүне, чикләрдән чыгуны һәм «түбә»не тишеп үтүне гәүдәләндерә.

Логотипның бөтен композициясе үсешкә чиксез омтылыш күрсәтә, әмма шул ук вакытта геометрик фигураларда күзәтелгән баланс һәм тигезлек тә бар. Россия венчур форумының айдентикасын һәм сайтын Татарстанның  ILAR IT-компаниясе эшләде.

«Форумның логотибы 7 ел дәвамында үзгәрмәде. Стильне эшләүдә команда алдында торган иң мөһим бурыч – безнең төп кыйммәтләребезне һәм принципларыбызны гына түгел, ә үсешкә омтылуны да чагылдыра торган образ булдыру иде. Фонд, аның проектларының масштабы кебек үк, үсә. Фирма стилен генә түгел, ә Россия венчур форумының форматын да үзгәртергә карар ителде. Быелдан форум ике көн узачак, ә эшлекле программа җитди рәвештә киңәйтеләчәк», – дип билгеләде Дамир Галиев, ТР Инвестиция-венчур фонды директоры.

Россия венчур форумы – Россия венчур индустриясенең төп вакыйгасы. Чара Казанда 2005 елдан бирле үткәрелә. Форумны уздыру дәверендә эш программасында һәм экспозициядә 2400 дән артык компания һәм 700 дәр артык стартап катнашты.

Бу елда форумның төп темасы «Технология эшкуарлыгы: югары компетенцияләр киңлеге» булачак. 2024 елда РВФ программасы 3 тематик блокка бүленәчәк: венчур инвестицияләре һәм технологик эшкуарлык, базарлар, экосистема. Экспертлар һәм тармак лидерлары яңа шартларда глобаль һәм Россиянең технология һәм инвестиция көн тәртибе, эчке инновацияләрне үстерү өчен стимуллар булдыру һәм стартаплар өчен финанслаудан файдалана алу мәсьәләләре турында фикер алышачак.

2023 елда Россия венчур форумына 3000нән артык катнашучы килгән иде. Фикер алышуларның төп темалары Россиянең технологик үсеше өчен карарлар булды. Форум барышында 16 түгәрәк өстәл узды, 150гә якын спикер чыгыш ясады.

Россия венчур форумы Татарстан Республикасы Хөкүмәте ярдәме белән үткәрелә, форумны Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды, Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе, Венчурлы инвестицияләү ассоциациясе һәм Евразия инновацияләр үзәге оештыра.

2024 елгы Россия венчур форумында катнашу өчен теркәлү сайт аша башкарыла: https://russianventureforum.ru/