Россия венчур форумында үзебезнең илдә җитештерелгән Google Play аналогы тәкъдим ителәчәк

2023 елның 15 марты, чәршәмбе

Россиянең Google Play аналогы – Nashstore кушымталар кибете – Android операцион системасына кушымталарны йөкләү өчен альтернатив мәйданчык. Стартап Татарстан Республикасының Инвестиция-венчур фонды экспертизасын узды һәм РВФ-2023 платформасын тәкъдим итәчәк.

«Цифрлы платформалар» компаниясе командасы күп кенә, шул исәптән Google Play өслегеннән, Googleның Android ОС официаль рәсми кушымталар кибетеннән бетерелгән Россия һәм чит ил кушымталарын табарга мөмкин булган кибет эшләп чыгарган. Моннан тыш, платформа Россия һәм халыкара банк карталарын куллану мөмкинлеген дә кайтара.

Кушымталар кибете йөкләп алу өчен дә бар, шулай ук Россия һәм чит ил операцион системаларына алдан да урнаштырылачак. Проект командасы гаджет җитештерүчеләрнең күбесе белән алдан урнаштыру турында сөйләшүләр алып бара һәм үзара файдалы урнаштыруның төрле вариантларын карый.

Бүгенге көндә кибеттә 5000 артык кушымта бар, алар арасында ВТБ-Онлайн, 2ГИС, Альфа-Банк, Налоги ФЛ, Rutube, Еаптека, Мой Ашан, Халва-Совкомбанк, Столото һәм башкалар.

«Мин ышанам, безнең бурыч көндәшләрдән азат булган базарга керү белән генә чикләнми. Без бөтен дистрибуция базарын яңадан карап чыгарга һәм бөтен дөнья буенча кулланучылар һәм эшләүчеләр ихтыяҗларын канәгатьләндерә торган инновацион продукт булдырырга омтылабыз. Без проектыбыз Россиядә генә түгел, бөтен дөньяда актуаль булачак дип ышанабыз. Без үз сыйныфыбызда иң яхшы продукт булдырырга омтылабыз», – дип билгеләде  «Цифрлы платформалар» АКО генераль директоры Арсений Щельцин.

Россия венчур форумы – ел саен бер мәйданчыкта бизнес-фәрештәләрне, инвесторларны, стартапларны һәм венчур фондларын Россиядә һәм халыкара аренада тармакның киләчәк үсеше өчен төп трендлар һәм стратегик бурычлар турында фикер алышу өчен җыя торган чара.

Быел стартаплар күргәзмәсендә MedTech, FinTech, AgroTech, AI, EdTech һәм башка өлкәләрдә инновацион чишелешләр эшләүче 51 технология компаниясе катнаша. Иң яхшы 15 стартап акселераторга узачак, шуларның 6сы бизнесны үстерүгә 15 млн сумга кадәр инвестиция алачак, шулай ук ТР ИВФ һәм ЕИҮ акселерация программасын узачак.