Иң яхшы инновацион идеяләр ТР ИВФ финанслау алачак

2022 елның 12 августы, җомга

Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды «Татарстан Республикасы өчен 50 иң яхшы инновацион идея» һәм «Старт-1» инновацион проектларга ярдәм итү программаларының «Идея-1000» конкурсларына гаризалар кабул итүне дәвам иттерә. Катнашучылар үз проектларын гамәлгә ашыру өчен финанс ярдәме һәм инвестицияләр алырга мөмкин: беренче конкурс нәтиҗәләре буенча — 50 мең сумга кадәр, икенчесе буенча — 2 млн сумга кадәр. Сайлап алу турларының беренче этабы 2022 елның 15 октябрендә төгәлләнәчәк.

2022 елда «Татарстан Республикасы өчен 50 иң яхшы инновацион идея» конкурсы 9 номинациядә узачак: «Перспектива», «Мәгарифтә инновацияләр», «Инновацияләр старты», «Наноимпульс», «Цифрлы икътисад», «Ел патенты», «Социаль әһәмиятле инновацияләр», «Яшьләр инновация проекты», «Илкүләм технологик инициатива проектлары».

Конкурста Татарстан Республикасының фәнни-техник, икътисадый, социаль һәм гуманитар үсеше мәсьәләләрен хәл итүгә юнәлдерелгән проектлар кабул ителә. Анда Татарстан, Россия төбәкләреннән физик затлар, шулай ук чит ил гражданнары катнаша ала.

«50 идея» конкурсында җиңүчеләр Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фондыннан премияләр һәм максатчан финанслау, шулай ук конкурс партнерларыннан акчалата призлар һәм стипендияләр алачак.

«Идея-1000» инновацион проектларга ярдәм программасы буенча «Старт-1» конкурсына түбәндәге юнәлешләр буенча проектлар кабул ителә: «Мәгълүмат технологияләре», «Киләчәк медицинасы», «Аларны булдыруның заманча материаллары һәм технологияләре», «Яңа приборлар һәм аппарат комплекслары» һәм «Биотехнологияләр». Конкурста чәчү алды һәм чәчү стадияләрендә проектлар катнаша ала, сайлап алу «Татарстан Республикасы өчен 50 иң яхшы инновацион идея» республика конкурсы кысаларында узачак. Иң яхшы 10 проект үз прототипын эшләү, җәелдерү яки коммерцияләштерү өчен 2000 000 сумга кадәр акча алачак.

Гаризалар Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды сайтында электрон рәвештә түбәндәге адрес буенча кабул ителә: https://www.ivfrt.ru/programms/