Чүпрәле районы эшкуарлары белән бизнес һәм инвестицияләр үсеше мәсьәләләре буенча фикер алыштылар

2023 елның 27 апреле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фондының бүлендек компаниясе «Унипарк» ҖЧҖ вәкилләре Чүпрәле районы эшкуарлары белән эшлекле кооперация очрашуында катнаштылар. Дәүләт һәм бизнес вәкилләре бизнес җәмәгатьчелегенең актуаль бурычлары һәм мәсьәләләре, шулай ук аларны хәл итү юллары турында фикер алыштылар.

Фикер алышу барышында кече һәм урта эшкуарлыкка ярдәм чаралары, бизнесны үстерүдә иҗтимагый институтларның роле, бизнеста технологик, азык-төлек һәм идарә инновацияләрен куллану, сәнәгать парклары һәм мәйданчыклары территориясендә предприятиеләр булдыру һәм урнаштыру мөмкинлекләре мәсьәләләре мөһим темалар булды.

Эш сәфәрендә «Унипарк» ҖЧҖ генераль директоры Марат Шакиров, Чүпрәле районы башкарма комитеты җитәкчесенең икътисадый үсеш, финанс һәм авыл хуҗалыгы җитештерүе буенча урынбасары Илмир Измайлов, Татарстан Республикасы Кече һәм урта бизнес предприятиеләре берләшмәсенең беренче вице-президенты Роберт Закиров, Чүпрәле районындагы «Татарстан Республикасы эшкуарлыкка ярдәм фонды» төбәк вәкиле Данис Айнуллов һәм башка дәүләт структуралары һәм бизнес вәкилләре катнашты.

Очрашу кысаларында катнашучылар шулай ук җирле эшкуарлар советын оештыру һәм килеп туган мәсьәләләрне ТР Кече һәм урта бизнес предприятиеләре берләшмәсе ярдәмендә хәл итү тәртибе турында фикер алыштылар.