ТР Инвестиция-венчур фонды хезмәткәрләре KDW-2022 форумында «Венчур базарының яңа чынбарлыклары» панель дискуссиясендә катнашты

2022 елның 26 сентябре, дүшәмбе

Kazan Digital Week 2022 форумы кысаларында Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды хезмәткәрләре «Венчур базарының яңа чынбарлыклары» панель дискуссиясендә катнашты. Фикер алышуда Фондның директор урынбасары Гадел Гыйлаҗиев катнашты. Ул билгеләп үткәнчә, агымдагы санкцияләр фонында Россия венчур базарының төп уенчылары – үсеш институтлары һәм дәүләт катнашындагы фондлар.

Шулай ук дискуссия барышында Гыйлаҗиев Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды гамәлгә ашыра торган программалар турында да сөйләде. Шулай итеп, Фонд сайтында «Татарстан Республикасы өчен 50 иң яхшы инновацион идея» конкурсына гаризалар кабул ителә, анда катнашучыларга «Идея 1000» программасының «Старт-1» кысаларында үз стартапларын 2 млн.сумга кадәр финанслау өчен гариза бирү мөмкинлеге бирелә. Моннан тыш, спикер Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды кредитлар буенча процент ставкасын каплауга грантлар бирә, дип тә өстәде.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы Инвестиция-венчур фонды Kazan Digital Week оештыручыларының берсе булды. Быел форумның тематик юнәлешләре:

- Интеллектуаль транспорт системалары;

- Дәүләт идарәсе өлкәсендә цифрлы технологияләр;

- Цифрлы индустрия 4.0;

Яңа чорның киберкуркынычсызлыгы;

- Финтех экосистемасы;

Бизнеска интеграцияләнгән инновацияләр;

- Сәламәтлек саклау һәм медицинада цифрлы технологияләр;

- Мәгарифтә цифрлы технологияләр;

- Мәдәнияттә цифрлы технологияләр;

- Авыл хуҗалыгы өлкәсендә цифрлы технологияләр.